26 MAART TM 10 MEI
EAST MEETS WEST
Unieke uitwisseling Chinese en Nederlandse maritieme kunst.
In 2006 organiseerde de Middelburgse Gallery Maritime een expostie met werk van Nederlandse maritieme kunstenaars in het C.Y. Tung Maritime Museum in Shanghai China. Als tegenprestatie werd toen een expositie met Chinese maritieme kunstenaars in Nederland overeengekomen. Dimp Nelemans van Gallery Maritime richtte daartoe een aparte organisatie op, de Seaman Foundation. Aan de Nederlandse kunstenaars die in China hadden geëxposeerd werd gevraagd in hun eigen omgeving te speuren naar mogelijke locaties voor zo’n tentoonstelling. Peter de Rijcke trof in Hoorn bij het Westfries Museum, de Boterhal, de Kunstuitleen en de Parkgallery enthousiaste bereidwilligheid aan om aan dit project deel te nemen. Uit de unieke samenwerking tussen de Seaman Foundation en genoemde Hoornse instellingen kwam vervolgens de tentoonstelling EAST meets WEST voort.
De Boterhal biedt een spectaculaire expositie met installaties, schilderijen, beeldhouwwerk en foto’s van 4 Chinese en 9 Nederlandse kunstenaars.
Gao Cheng, Gu Mingsi, Shi Jiefang, Wang Yan, Nuray Atas, Ella Koopman, Jan Menses, Peter de Rijcke, Ludo van Well, Ronnie Moortgat, Geer Huybers, Jacques Vreeke en Els Burgers.
East meets West is een samenwerkingsproject tussen de Stichting SEAMAN Foundation, Shanghai International Cultural Association (SICA) en bovengenoemde Hoornse culturele instellingen.
De officiële opening is op 27 maart om 14.00 uur in de Parkschouwburg door de Chinese ambassadeur in Nederland, mr. Zhang Jun.
FOTO-OVERZICHT TENTOONSTELLING
|

Sji Jie Fang

Jan Menses

Gao Cheng

Wang Yan

Geer Huybers

Ronnie Moortgat

Nuray Atas

Peter de Rijcke

Ludo van Well

Jacques Vreeke

Els Burgers

Ella Koopman
|