Met veel trots presenteren wij onze Hoornse Nieuwe.
De nieuwe leden van de Boterhal zijn: Gerda Koopman, Jan Reus, Luc Heemskerk, Jenny van Gimst, Katinka Bonnema, Agnes Deen, Nathalie Wijker , Rogier Oversteegen, Alexandra Nikolakopoulou, Marlies Vos, Mandy Metz en Ellen Harmsma.
Hierbij stellen wij hen in het kort aan u voor:
Gerda Koopman uit Andijk is altijd bezig met steen en in steen en houdt ervan om groots te werken. Dat resulteert in machtige, abstracte verbeeldingen.
Schilder Jan Reus woont en werkt in Friesland en laat zich vaak inspireren door geluid en muziek en schildert som ook letterlijk muziek.
De grafische voorstellingen van Luc Heemskerk uit Purmerend onthullen zijn gevoel voor vakmanschap.
De Belgische kunstenaar Jenny van Gimst maakt hedendaags realistische schilderijen en expressieve beelden.
Voor Katinka Bonnema uit Purmerend staat creëren gelijk aan verwerken. Het is voor haar meditatief, bevordert haar persoonlijke groei en werkt therapeutisch.
Agnes Deen uit Hoorn beschouwt zichzelf als een beeldhouwer die laag voor laag iets toevoegt op het doek en weer wegneemt, krast of schuurt om te komen tot de compositie die zij voor ogen heeft.
Nathalie Wijker uit Egmond maakt natuurgetrouw weergegeven papieren insecten, vogels en planten, zodanig dat men vaak twee keer moet kijken om te zien dat het papierkunst is.
Typerend voor het werk van Rogier Oversteegen uit Middenbeemster is de gelaagdheid van de schilderijen: de werken zijn vaak opgebouwd uit meerdere over en naast elkaar geschilderde beelden.
Alexandra Nikolakopoulou maakt keramiek, waarvoor ze zich laat inspireren door Grieks aardewerk en in het bijzonder door ’kamares ware’, ofwel midden-Minoïsch aardewerk dat in Griekenland werd vervaardigd in de periode circa 2100-1450 voor Christus.
De fascinatie van Marlies Vos uit Hoorn gaat uit naar planten en vogels. Met name die laatste groep schildert en tekent zij veelvuldig.
De foto's van Mandy Metz laten het landschap zien op een manier die we normaal gesproken missen als we niet de tijd nemen om stil te staan en het in ons op te nemen.
Ellen Harmsma uit Diemen is beeldhouwer in hout waarbij de lichamelijke anatomie haar grote inspiratie is.
Op 8 juni 2025 om 16.00 uur bent u allen van harte welkom om deze parels live te komen bezichtigen met hun inspirerende werk.